Superstitii Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

friendz
Bine ai venit pe friendz , speram ca te vei distra , si cel mai bine vei putea face asat daca te inregistrezi sau conectezi .
Ce ma astepti?
friendz
Bine ai venit pe friendz , speram ca te vei distra , si cel mai bine vei putea face asat daca te inregistrezi sau conectezi .
Ce ma astepti?
friendz
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

friendz


 
AcasaPortalJocuriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
         Revista Friendz e din nou in picioare! Daca orice membru vrea sa participe cu sfaturi, idei, articole, il asteptam. Superstitii Uploadb

Forumul RPG
Forumul RPG va fi in curand pus in functiune! Vrei sa se mai adauge ceva? Ai vreo nemultumire? Superstitii Uploadb
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Panou de control
Profilul tau
Informatii
Preferinte
Semnatura
Avatar
Social
Lista de prieteni si lista userilor ignorati
Membrii forumului
Grupuri de utilizatori
Mesaje private
Mesaje primite
Mesaje trimise
Subiecte monitorizate
Subiecte monitorizate

ShoutMix chat widget
Ultimele subiecte
» Revista
Superstitii Icon_minitimeSam Aug 06, 2011 9:29 pm Scris de Daiana

» Propuneri
Superstitii Icon_minitimeLun Iun 20, 2011 1:25 pm Scris de roxycamy

» Forumul RPG
Superstitii Icon_minitimeDum Iun 19, 2011 11:42 am Scris de Sunrise

» Paranormal
Superstitii Icon_minitimeDum Iun 19, 2011 11:31 am Scris de Sunrise

» ce dulciuri preferati?
Superstitii Icon_minitimeDum Dec 19, 2010 5:50 pm Scris de roxycamy

» Schimbari pe forum
Superstitii Icon_minitimeDum Oct 17, 2010 3:27 pm Scris de Dobby-san

» Carti
Superstitii Icon_minitimeDum Oct 03, 2010 5:50 am Scris de Sunrise

» introducing myself :))
Superstitii Icon_minitimeMier Sept 29, 2010 2:58 pm Scris de Dobby-san

» genul de muzica preferat?
Superstitii Icon_minitimeMier Sept 29, 2010 2:09 pm Scris de ralu'balu

Top postatori
Sunrise
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
nonoo
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
Edd'
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
AuRoRa
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
Byutza
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
ice girl
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
Axel
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
did
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
Poison
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
Molly
Superstitii I_vote_lcapSuperstitii I_voting_barSuperstitii I_vote_rcap 
Parteneri
|
Superstitii J66j4z | Superstitii 281xac0 | | Superstitii 2ppwvvs | | Intra in lumea-mea | Superstitii J7yc02 | |

Distribuiţi | 
 

 Superstitii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sunrise
Sunrise
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1911
Bani : 7901
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 27
Localizare : undeva pe lumea cealalta

Personajul meu
Nume personaj: Abbygail

Superstitii Vide
MesajSubiect: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 1:24 pm

Mda...superstitii . Am auzit odata pe cineva spunand "Daca anul avea 13 luni , eu sigur ma nasteam in a 13-ea , intr-o zi de vineri 13." . Ar fi ciudat sa va spun ca anul ar fi putut avea 13 luni ? - ei , uite o chestie ciudata , la care eu m-am tot gandit in ultimul timp . Pentru asta , ai nevoie doar de un calculator : anul are 365 de zile (366 daca e bisect , dar hai sa luam un an normal) - asta insemnand 52 de saptamani si , presupunand ca o luna ar avea exact 4 saptamani (52:4=13) => anul ar putea avea 13 luni .
mai puneti si voi ceva interesant (si tin sa va anunt ca chestia de mai sus e originala - pt. ce se poate folosi un creier)
Sus In jos
https://friendz.forum.st
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 7:41 pm

vai ell tot toci ai ramas Rolling eyes
deci daca ar fi avut 13 zile eu,tu si edd' ne'am fi nascut in aceeasi zi
deci eu cu tine in acelasi an si aceeasi zi Smug
Sus In jos
Sunrise
Sunrise
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1911
Bani : 7901
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 27
Localizare : undeva pe lumea cealalta

Personajul meu
Nume personaj: Abbygail

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 6:24 pm

Tot de superstitii tin si pisicile negre ... mie imi plac pisicile negre (nu stiu daca chiar imi plac sau fac asta doar pentru ca e o superstitie)
oricum , pisicile negre sunt chiar dragute - negrul le pune ochii in evidenta
Sus In jos
https://friendz.forum.st
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 6:52 pm

ha? aa da si cu martzienii cum ramane? batling eyelashes
Sus In jos
Byutza
Byutza
Good Friend
Good Friend

Numarul mesajelor : 545
Bani : 6558
Data de inscriere : 03/11/2009

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 12:47 pm

da martieni OZN
imi plac lucrurile astea mai ales cand am vazut la stiri mai de mult de vreo3 sapt
nu mai stiu exact in ce tara o aratat o lumina ca un fel de tornada
sooper tare faza
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 12:56 pm

nu faa amu ii la moda BZN
:-w
Sus In jos
Byutza
Byutza
Good Friend
Good Friend

Numarul mesajelor : 545
Bani : 6558
Data de inscriere : 03/11/2009

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeMier Dec 30, 2009 7:22 pm

ce ii aia?
da stiu is cam in urma
la bunicamea in sat ii o femeie care se zice ca ii strigoi
na io nu prea cred in astea Very Happy
Sus In jos
Sunrise
Sunrise
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1911
Bani : 7901
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 27
Localizare : undeva pe lumea cealalta

Personajul meu
Nume personaj: Abbygail

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:30 pm

Ozn-urile si martienii tin de SF (si noi vorbim de superstitii - stiti voi ...)
par exemple 13 si 4 - numere ghinioniste , daca treci pe sub o scara o sa ai ghnion nu stiu cat timp , daca spargi o oglinda - 7 ani (<<genu' asta)
Sus In jos
https://friendz.forum.st
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:40 pm

BZN - is "Biscuitii Zburatori Neidentificati" Laughing)
si aia cu strigoii sa sti ca poate fii adevarat ca si io am patit'o o data
las ca iti spun la scoala mai multe :-j
Sus In jos
Sunrise
Sunrise
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1911
Bani : 7901
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 27
Localizare : undeva pe lumea cealalta

Personajul meu
Nume personaj: Abbygail

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 1:59 pm

BZN is ai mei (ba , eu am inventat-o!!)
+ am gasit cateva chestii interesante - vi le transmit si voua (nu uitati : doar superstitii , doar superstitii , nu credeti tot ce cititi!)

Se spune că:
-- ...daca intr-o camera se afla 13 persoane, cel care sta in partea opusa oglinzii va muri.
--...ai noroc daca numele tau are 7 litere.
-- ...ai ghinion daca numele tau are 13 litere.
--...daca te uiti la ceas
la ora fixa (de exemplu la 10:00) inseamna ca "cineva" te iubeste, un minut inainte de ora exacta, ca te-a iubit, iar un minut dupa, ca te inseala.
--...nu e bine sa fluieri noaptea, dupa apusul soarelui, pentru ca poti chema spiritele rele. (interesant ... cine vine la noapte sa fluieram dupa vampiri?)
-- ...daca iti auzi numele strigat noaptea, nu te intoarce, pentru ca efectele pot fi catastrofale.
--...nu e bine sa stai in fata oglinzii pe intuneric.
--...oglinzile trebuie acoperite când cineva moare pentru ca sufletul mortului intra si continua sa salasluiasca in oglinda.
--...cel ce priveste in oglinda atunci când cadavrul se afla inca in casa
va fi urmatorul candidat la pieire.
--...nu trebuie sa stranuti cu gura larg deschisa, pentru ca sufletul evadeaza din trup si vei muri curând.
--...daca trei persoane se fotografiaza impreuna, cel din mijloc va muri primul.(partea la care eu era sa fac infarct , avand in vedere o poza pe care ati vazut-o si in "O poza cu tine", pe forum)
Sus In jos
https://friendz.forum.st
Byutza
Byutza
Good Friend
Good Friend

Numarul mesajelor : 545
Bani : 6558
Data de inscriere : 03/11/2009

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 4:28 pm

oai cat ai scris muuult foarte muuuuult
nu mai am chef amu sa citesc Surprised

Nu trebuie sa treci pe sub o scara, de orice fel ar fi ea, de zugrav, de biblioteca, de lemn pentru urcat in copac…

Daca urci sau cobori o scara si trebuie totusi sa treci pe lânga cineva si sa-l depasesti, poti aplica aceeasi reteta a degetelor incrucisate pentru a evita nenorocirile.

Totusi, scara, ca si multe alte elemente din lumea superstitiilor, poate fi uneori si un semn bun. Daca te impiedici pe scara asta poate insemna ca in curând, in familia sau chiar in casa ta, va avea loc o casatorie.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeJoi Dec 31, 2009 7:43 pm

ell la ultima daaa Rolling on the floor) o stiu si eu Rolling on the floor

si aia cu scara chiar nu cred ca ii adevarat eu am trecut pe sub multe Laughing

Citat :
--...nu e bine sa fluieri noaptea, dupa apusul soarelui, pentru ca poti chema spiritele rele. (interesant ... cine vine la noapte sa fluieram dupa vampiri?)

ell' io fluiermai tot tp seara
eu vin sa fluieram impreunaa Laughing
pff deci daca stau sa ma uit la toate deci mi se par toate o prostie Laughing
Sus In jos
Byutza
Byutza
Good Friend
Good Friend

Numarul mesajelor : 545
Bani : 6558
Data de inscriere : 03/11/2009

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 9:04 am

nik nu ii adevarat doara de aia le spun superstitii
deci.......io le pun k sa nu zica ell' ca nu sunt la subiect

ALBASTRU Pentru a te proteja de ghinioane, poarta o panglica albastra.
10 AUGUST Daca vei vedea o stea cazatoare pe 10 August, (Sf. Laurentiu), vei visa la alesul/aleasa ta.
13 Daca treisprezece persoane stau la o masa, una din ele va muri inainte de sfarsitul anului.Daca sunt 13 persoane la o masa, cu siguranta ca intre acestea este un cuplu de indragostiti care isi tine secreta idila.
AC Daca in vis gasesti un ac, inseamna ca ai prieteni care te apreciaza.
Daca in vis, cauti un ac, semnifica faptul ca iti faci griji fara rost.
AEROPORT Daca visezi un aeroport in plina activitate, aceasta exprima dorinta ta de libertate sau de a calatori.Daca visezi un aeroport pustiu, calatoria planificata se amana sau chiar se anuleaza.
ALBINA Daca-ti intra in casa o albina, vei avea foarte curand un oaspete. Daca omori albina, vizita va fi una neplacuta si te va urmari ghinionul toata ziua. Un roi de albine care se aseaza pe o casa vesteste ca acea casa va fi mistuita de un incendiu.
ALEGERE Daca din 2 persoane care spun ca te iubesc, vrei sa afli care te iubeste mai mult, da numele lor degetelor mari de la cele 2 maini, apoi leaga-ti degetele cu o aceeasi ata, un deget la un capat al ei si celalalt deget la celalalt capat; departeaza brusc mainile, ata se va rupe - degetul care are cea mai lunga bucata din ata initiala, iti va spune cine te iubeste cu adevarat.
ALERGARE Daca te visezi alergand, este un semn al unei sanse unice in viata ta.
ALUNA Daca visezi aluna, trebuie sa te astepti sa ti se intample lucruri extrem de placute.O femeie care se viseaza mancand alune, va accede intr-o pozitie sociala sau profesionala extrem de favorabila.Daca te visezi scuturand alunele dintr-un alun, inseamna ca dorintele legate de profesie sau dragoste, ti se vor implini.Gandeste-te la toti baietii/fetele pe care ii/le stii si scrie-le numele, fiecare pe cate o aluna, apoi prajeste-le la foc deschis; prima aluna care se desface, iti va spune numele alesului/alesei tale.
AMBULANTA Sa vezi o ambulanta aduce ghinion daca nu te ciupesti imediat de nas sau daca nu iti tii respiratia pana ce vezi un caine negru sau maro.
APA Primavara, daca te duci la o petrecere, ia o gura de apa, n-o scuipa, intoarce-te acasa mergand cu spatele, suie-te in pat si acolo scuipa apa din gura: la noapte il vei visa pe alesul tau aducandu-ti un pahar cu apa. Daca o fata varsa apa, cafea sau orice alta bautura in timp ce bea, inseamna ca este in gandurile iubitului ei.Sa visezi apa cristalina este un semn de mare noroc si prosperitateSa visezi apa tulbure, semn de ghinion si saracie.
ATA O ata care se incurca in timp ce fata coase, este semn ca iubitul ei se gandeste la ea.
ATAC Daca te visezi atacat, semnifica situatii in care in viata ta reala, te simti de multe ori inselat sau chiar jefuit.
BALANSUAR Daca il faci sa se balanseze fara insa sa te asezi in el, va fi ca o invitatie pentru spiritele rele de a-l ocupa.
BALON Vezi in vis baloane, semnifica sperante indraznete pentru fiecare activitate in parte si toate la un loc, dar si prabusiri, mai ales in domeniul afacerilor.Daca te visezi intr-un balon, asta prevesteste o stare de frustrare legata de realizarile din viata ta.
BARBIE Oricine are o gropita in barbie, a fost atins de Cupidon.
BATA DE BASEBALL Cand ai o bata noua de baseball, inaite de a o folosi pentru prima oara, scuip-o, ca sa-ti poarte noroc.
BATISTA Sa nu primesti/daruiesti niciodata batiste, decat daca vrei sa te desparti definitiv de acea persoana.
BEBELUS Visezi un bebelus, inseamna inocenta, caldura, un nou inceput. E posibil ca o noua dragoste sa inmugureasca in inima ta in viitorul apropiat. Iti vei face noi prieteni extrem de placuti. Daca o femeie se viseaza ingrijind un bebelus, ea va fi dezamagita tocmai de cea/cel in care avea mai multa incredere.Pentru a prezice sexul noului nascut: suspenda o verigheta de un fir de ata si tine-o deasupra palmei drepte a gravidei; daca verigheta se misca dupa traiectoria unui cerc sau a unei elipse, atunci va fi fata; daca se balanseaza in linie dreapta, va fi baiat.
BICICLETA Daca te visezi urcand un deal pe bicicleta, te asteapta perspective luminoase.Daca visezi coborand un deal pe bicicleta, ai grija, ghinionul te pandeste.
BRATARA Daca cureaua/bratara te jeneaza, iubitul tau se gandeste la tine.
BUCHETUL MIRESEI Dupa declararea casatoriei, proaspata mireasa arunca in spatele ei buchetul de flori, catre femeile singure care participa la petrecere. Fata care va prinde buchetul, se va marita curand.
BROASCA O broasca aduce noroc casei in care intra. O broasca uscata, purtata intr-o punguta, te fereste de epilepsie.Daca o broasca raioasa iti taie drumul, e semn ca iti vei intalni alesul/a in aceeasi zi.
BUFNITA Aduce ghinion sa vezi o bufnita la lumina zilei.Sa visezi o bufnita, indica o cale foarte ingusta de scapare dintr-o situatie disperata de boala sau chiar moarte.
BUZE Daca te mananca buzele, in curand vei fi sarutata.
CADERE Daca te visezi cazand, semnifica pierderea echilibrului tau sufletesc si a stapanirii de sine; poate reprezenta insecuritatea ta, teama de a infrunta situatiile dificile si a le depasi.Daca in visul tau cazi pe o distanta lunga, si esti ranit, fii pregatit pentru vremuri cu adevarat dure; dar daca cazi si nu esti ranit, problemele tale vor fi minore si trecatoare.
CAINE Un caine care urla noaptea cand cineva in casa este bolnav, este semn rau.Daca visezi caini, vei avea parte de castiguri si de prieteni credinciosi.Asculta din ce directie latra cainii si de acolo va veni viitorul tau sot.
CAL Numara 100 de cai albi si te vei marita cu primul barbat necasatorit pe care il vei intalni.
CALCAI Daca calci pe cineva pe calcai, vei lua parte la nunta lui/ei.
CANGUR Daca vezi un cangur in visele tale, urmeaza calatorii neasteptate si pline de surprize.
CANTAT Daca canti inainte de 7, vei plange inainte de 11.
CASATORIE Daca visezi o casatorie, este semn ca in viitorul apropiat va fi un deces; daca casatoria este a unor persoane nu foarte apropiate, si decesul va fi la fel.


Edit by Ell' : Cand vorbim de superstitii , ai putea macar sa nu copiezi o carte de vise , caci nimeni nu o sa o citeasca + daca cineva vrea totusi asta , si-o cauta pe net . Prea mult copiat .
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeVin Ian 01, 2010 6:29 pm

aici ii dau dreptate la ell' bag spitzu crezi ca io sau oricine ar citi
mie una miar lua 3 zile
Sus In jos
Byutza
Byutza
Good Friend
Good Friend

Numarul mesajelor : 545
Bani : 6558
Data de inscriere : 03/11/2009

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeDum Ian 03, 2010 3:07 pm

na pai ce sa fac am uitat sa mai sterg Very Happy
nu mai pun asa mult-promit
Sus In jos
Edd'
Edd'
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 659
Bani : 6462
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 30
Localizare : pestera

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeJoi Ian 07, 2010 5:26 pm

eu nu stiu deci nu scriu batling eyelashes
Sus In jos
Byutza
Byutza
Good Friend
Good Friend

Numarul mesajelor : 545
Bani : 6558
Data de inscriere : 03/11/2009

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 6:34 pm

da bravo edd'
ii bn pt tn
nici io nu mai stiu ce sa scriu
Sus In jos
Edd'
Edd'
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 659
Bani : 6462
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 30
Localizare : pestera

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeMier Ian 20, 2010 4:35 pm

am auzit ca cica daca stai intre 4 pereti albi noaptea la 12 si incepi sa canti sau sa fluieri nu stiu sigur parca ies fantome Laughing
Sus In jos
Sunrise
Sunrise
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1911
Bani : 7901
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 27
Localizare : undeva pe lumea cealalta

Personajul meu
Nume personaj: Abbygail

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeMier Ian 20, 2010 7:20 pm

de fapt , era : daca [,] canti sub dus intr-o camera cu peretii albi , la miezul noptii chemi fantomele (anul trecut ... adica acum 2 ani am fost in Viena si Thug , Noo' si Ade vrioau sa ma puna sa o fac ) affraid
de fapt , nici nu stiu , dar atunci cam asa suna
Sus In jos
https://friendz.forum.st
Edd'
Edd'
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 659
Bani : 6462
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 30
Localizare : pestera

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeJoi Ian 21, 2010 2:28 pm

Rolling on the floor) da am auzit ce ati facut pe acolo
Sus In jos
Sunrise
Sunrise
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1911
Bani : 7901
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 27
Localizare : undeva pe lumea cealalta

Personajul meu
Nume personaj: Abbygail

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeJoi Ian 21, 2010 8:17 pm

Camera in care am stat (a lu' Thug si Nonoo , adica) era bantuita . Si mai aveam si vreo 3 baieti in balcon , si nu stiu cine vrenea si incepea sa bata in usa si sa ne spuna sa deschidem . Sa crezi in fantome e superstitie , nu?
Sus In jos
https://friendz.forum.st
Edd'
Edd'
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 659
Bani : 6462
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 30
Localizare : pestera

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeVin Ian 22, 2010 9:17 pm

a va urmareau sa vada ce faceti pe acolo Smug
2. da sa crezi in fantome ii superstitie batling eyelashes
Sus In jos
Byutza
Byutza
Good Friend
Good Friend

Numarul mesajelor : 545
Bani : 6558
Data de inscriere : 03/11/2009

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeMar Ian 26, 2010 3:33 pm

zicetii asta si la fratemio
lui i frica sa mearga sg si pana la buda Laughing
si cik el ii barbat Laughing
Sus In jos
Sunrise
Sunrise
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1911
Bani : 7901
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 27
Localizare : undeva pe lumea cealalta

Personajul meu
Nume personaj: Abbygail

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeJoi Mar 04, 2010 3:58 pm

@Bya: eu cred in fantome, si cred si in existenta vampirilor.
Totusi, nu sunt eu cea mai superstitioasa persoana din lume- imi plac pisicile negre, dar, cum spuneam cred ca am "ceva" in camera, asa ca atunci cand ii simt prezenta bat in lemn(se spune ca daca bati in lemn, alungi spiritele rele)
Sus In jos
https://friendz.forum.st
Edd'
Edd'
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 659
Bani : 6462
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 30
Localizare : pestera

Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitimeVin Mar 05, 2010 6:02 pm

serios na trebuie sa bat si eu
Sus In jos

Continut sponsorizat



Superstitii Vide
MesajSubiect: Re: Superstitii   Superstitii Icon_minitime

Sus In jos
 

Superstitii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
friendz :: Cutiuta cu surprize :: Cafenea-